امدادرسانی به ۸۰ گرفتار در برف و کولاک الیگودرز

ساخت وبلاگ

غلامرضا لونی امروز ۲۸ آذرماه، اظهار کرد: به بیش از٨٠ نفر گرفتار شده ناشی از بارش برف در ارتفاع٢۶٠٠متری گردنه شیخان شهرستان الیگودرز امدادرسانی شد.

وی تصریح کرد: پس از تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات ۱۱۲ جمعیت مبنی بر گرفتاری تعدادی خودرو در برف و کولاک در محور شول‌آباد به سپیددشت بلافاصله عوامل پایگاه امداد و نجات کوهستان شول‌آباد به گردنه شیخان اعزام و پس از چهار ساعت تلاش و کوشش مستمر و با کمک عوامل راهداری اقدام به رهاسازی ۱۳ دستگاه خودرو سواری، ٢دستگاه خودروی وانت نیسان و ١ دستگاه مینی‌بوس گرفتار شده کردند.

این مسئول اضافه کرد: سرنشینان این خودروها در مجموع ۸۶ نفر بودند و در پایان این عملیات همه این عزیزان صحیح و سالم نجات یافته و به شول‌آباد منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر لرستان خاطرنشان کرد: همچنین عده دیگری از هموطنانمان در طول مسیر امدادرسانی به خودروهای مذکور نیز در چندین مرحله توسط خودروهای امدادی به شول‌آباد منتقل شدند.

لونی از مردم درخواست کرد هنگام بارش نزولات آسمانی از ترددهای غیرضروری در محورهای کوهستانی خودداری کنند و در صورت عزیمت در این جاده‌ها از سیستم گرمایشی و ایمنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند و حتی‌المقدور به زنجیر چرخ مجهز باشند.

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ بازدید : 173 تاريخ : جمعه 28 آذر 1399 ساعت: 17:10

خبرنامه