بازی یک‌طرفه غرب با ایران تمام شده است؟

ساخت وبلاگ

٢۵١ رای موافق به کلیات طرحی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق و منافع ملت ایران همراه با سردادن شعارهایی علیه حکومت آمریکا و رژیم صهیونیستی پاسخ قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تمامی کشورهای همراه با نظام سلطه است و این پیام را به آنان می‌رساند که دوران بازی یک‌طرفه غرب با ایران به پایان رسیده است.

به گزارش تابناک، جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بر خلاف برنامه هفتگی و جهت بررسی کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران تشکیل شد تا وکلای ملت با گذشت کمتر از یک هفته از ترور محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع پاسخ درخور شأنی به دولت‌های تروریست‌‌پرور و حامیانشان دهند که با تصورات واهی خود، گمان می‌کنند در شرایط حساس فعلی و در آستانه برخی تغییرات در عرصه بین‌المللی می‌توانند اقدامات جنایتکارانه‌ای در ایران انجام دهند و پاسخی نیز از جمهوری اسلامی دریافت نکنند.

در ابتدای بررسی کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در توضیح گزارش این کمیسیون گفت: « هدف این طرح باز شدن قفل‌های زده شده بر صنعت هسته‌ای کشور و مقابله با تحریم‌های کشورهای عزبی است. بایداعمال تحریم هزینه مند شده و به نحوی پیش رود که تخریب امنیت مردم و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای و مقام سیاسی کشور با هزینه همراه باشد.»

نمایندگان موافق و مخالف هم به اتفاق با کلیت این طرح موافقت کردند منتها نظر مخالفان این بود که این طرح پاسخ در خور به اقدام دشمن و بدعهدی اروپایی ها نمی دهد و به همین دلیل باید قاطعانه و محکم ایستاد و بدون وقفه از پروتکل الحاقی خارج شد. اعتقاد مخالفان این بود که با توجه به تجربه برجام دادن فرصت به اروپایی ها برای انجام تعهداتشان کاری اشتباه است و باید با سرعت برنامه هسته ای را پیش برد. موافقان کلیات این طرح نیز تلویحا این نظرات را تایید کردند.

در پاسخ به صحبت های نمایندگان مجتبی ذوالنور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این طور توضیح داد که « طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مشت محکمی بر دهان دشمنان است، امروز از مجلس فریاد وحدت و اقتدار بلند می شود که لرزه بر تن دشمن می اندازد. دشمن دیده ما همه تعهداتمان را انجام دادیم پس هر غلطی که می خواهد می کند پس اگر عکس العمل درخور نبیند جسارتش بیشتر می شود. اگر شما در دیگ را باز کردید مطمئن باشید گربه مقابل مان حیا ندارد. آنها زبان زور، تقابل و مقابله به مثل را می فهمند. نباید در ما سستی و تزلزل ایجاد شود. اگر ما پیام اقتدار داشته باشیم خیلی بهتر از این است که به اصل موضوع تشکیک شبهه و تزلزل وارد کنیم تا خدای نکرده سستی در این مسئله ایجاد شود.» او این را هم گفت که افزایش غنی سازی از ۳.۶۷ به ۴.۲ درصد باعث تجدید نظر دشمن در مقابل اعمال تحریم ها نشده و دردش نمی آید.

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ بازدید : 177 تاريخ : سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت: 21:07

خبرنامه