دیجی لاگ

ساخت وبلاگ

شیراز، یکی از شهر های باکیفیت از نظر اتاق فرار است

شروع اتاق فرار شیراز، به سال 1396 بر میگردد که در این سال، اولین اتاق فرار در شیراز راه اندازی شد.

مجموعه های اتاق فرار زیادی در شهر شیراز فعالیت میکنند و قطعا در پرتال مای اسکیپ، سعی کرده ایم که فقط با بهترین برند های اتاق فرار در شهر شیراز همکاری داشته باشیم، چرا که در پرتال مای اسکیپ مشتری مداری حرف اول را میزند ...

در ادامه، بهترین اتاق فرار های شیراز را به شما معرفی میکنیم و میتوانید با کلیک برروی عنوان هر یک از اتاق فرارهای معرفی شده، به صورت آنلاین اقدام به رزرو اتاق فرار مورد نظر خود کنید ...

 

اتاق فرار اشک

در این بخش قصد داریم به معرفی اسکیپ روم اشک که یک از اسکیپ روم های مجموعه Raddepa است بپردازیم ...

در ابتدا باید بگیم که این اسکیپ روم در ژانر ترسناک و دلهره است که شما رو در حس و حال یک فضای واقعی قرار خواهد داد ...

داستان اسکیپ روم اشک از این قرار هست که :

آنه لیز میشل، دختری که حمله های عصبی و کابوس های هولناک رهایش نمی کرد. وقتی که تنها 12 سال سن داشت، تشنج های وحشتناک و معالجه های بی نتیجه، زمین گیرش کرده بود تا اینکه یک کشیش با دیدن اون متوجه شد که بیماری آنه لیز یک بیماری عادی نیست و اون جن زده شده. 22 سال شیطان رهایش نکرد و در نهایت درست در روز تولدش، جان اون رو گرفت اما داستان آنه هیچوقت فراموش نخواهد شد، چون تاحالا هرکس داستان تلخ زندگی اون رو میخوانه، به سرنوشت اون دچار میشه !

برای انجام اسکیپ روم اشک تیم شما باید بین 4 تا 6 نفره باشید تا بتونید این بازی رو انجام بدید ...

در بازی اسکیپ روم اشک شما 60 دقیقه فرصت خواهید داشت تا معما ها رو حل کنید و از اسکیپ روم خارج بشید ...

راستی یادت باشه که درصد سختی اسکیپ روم اشک 10 از 10 هست و حتما بر اساس میزان تجربه های قبلی خودتون این بازی رو انتخاب کنین ...

 

اتاق فرار ردپا

در این بخش قصد داریم به معرفی اسکیپ روم ردپا که یک از اسکیپ روم های مجموعه Raddepa است بپردازیم ...

در ابتدا باید بگیم که این اسکیپ روم در ژانر ترسناک و دلهره است که شما رو در حس و حال یک فضای واقعی قرار خواهد داد ...

داستان اسکیپ روم ردپا از این قرار هست که :

در شب کوهستان های تبت غاری وجود داره که از اعتبار بدی برخورداره و بومیان آن غار را هیولا می نامند و معتقدند که این غار، یکی از خطرناکترین نقاط روی زمین هست و هیچکس نباید حتی به این غار نزدیک بشه، چه برسه به اینکه به اون غار قدم بذاره !

حال شما به عنوان گروهی ماجراجو، سعی دارین با وارد شدن به اون، رازهای پشت پرده این غار رو کشف کنید ...

ردپا ها رو دنبال کنید و مواظب قدم هایی که بر می دارید باشید ...

برای انجام اسکیپ روم ردپا تیم شما باید بین 4 تا 8 نفره باشید تا بتونید این بازی رو انجام بدید ...

در بازی اسکیپ روم ردپا شما 90 دقیقه فرصت خواهید داشت تا معما ها رو حل کنید و از اسکیپ روم خارج بشید ...

راستی یادت باشه که درصد سختی اسکیپ روم ردپا 10 از 10 هست و حتما بر اساس میزان تجربه های قبلی خودتون این بازی رو انتخاب کنین ...

 

اتاق فرار فال نحس

 

در این بخش قصد داریم به معرفی اسکیپ روم فال نحس که یک از اسکیپ روم های مجموعه ژوپ گیم است بپردازیم ...

در ابتدا باید بگیم که این اسکیپ روم در ژانر ترسناک و دلهره است که شما رو در حس و حال یک فضای واقعی قرار خواهد داد ...

داستان اسکیپ روم فال نحس از این قرار هست که :

شایعاتی مبنی براینکه جن هایی که با باد سفر میکنند اهالی روستا را به وحشت انداخته، هرکس سعی کرده راز نفرین هزارساله این خزینه جهنمی را کشف کند به طرز وحشتناکی تسخیر و پس از مدتی به آتش کشیده شده، شما و دوستانتان 60دقیقه فرصت دارید خودتان را از این خزینه جهنمی نجات بدید.

برای انجام اسکیپ روم فال نحس تیم شما باید بین 4 تا 7 نفره باشید تا بتونید این بازی رو انجام بدید ...

در بازی اسکیپ روم فال نحس شما 60 دقیقه فرصت خواهید داشت تا معما ها رو حل کنید و از اسکیپ روم خارج بشید ...

راستی یادت باشه که درصد سختی اسکیپ روم فال نحس 10 از 10 هست و حتما بر اساس میزان تجربه های قبلی خودتون این بازی رو انتخاب کنین ...

 

اتاق فرار فوبیا

 

در این بخش قصد داریم به معرفی اسکیپ روم فوبیا که یک از اسکیپ روم های مجموعه ژوپ گیم است بپردازیم ...

در ابتدا باید بگیم که این اسکیپ روم در ژانر ترسناک و دلهره است که شما رو در حس و حال یک فضای واقعی قرار خواهد داد ...

داستان اسکیپ روم فوبیا از این قرار هست که :

شما به عنوان دانشجویان رشته روانشناسی مدتی در یک آسایشگاه روانی مشغول به کار میشید،صداهای عجیب و ترسناکی نظرتونو جلب می کند،از روی کنجکاوی صداها را دنبال میکنید و متوجه شیوه درمان غیر انسانی بر روی بیماران میشوید اما این کنجکاوی شما به قیمت جونتون تموم شده وباید هر چه سریعتر از این آزمایشگاه مخوف خارج شید.

برای انجام اسکیپ روم فوبیا تیم شما باید بین 4 تا 6 نفره باشید تا بتونید این بازی رو انجام بدید ...

در بازی اسکیپ روم فوبیا شما 75 دقیقه فرصت خواهید داشت تا معما ها رو حل کنید و از اسکیپ روم خارج بشید ...

راستی یادت باشه که درصد سختی اسکیپ روم فوبیا 10 از 10 هست و حتما بر اساس میزان تجربه های قبلی خودتون این بازی رو انتخاب کنین ...

 

اتاق فرار کوانتوم

 

در این بخش قصد داریم به معرفی اسکیپ روم کوانتوم که یک از اسکیپ روم های مجموعه Quantum است بپردازیم ...

در ابتدا باید بگیم که این اسکیپ روم در ژانر ترسناک و دلهره است که شما رو در حس و حال یک فضای واقعی قرار خواهد داد ...

داستان اسکیپ روم کوانتوم از این قرار هست که :

در اواسط جنگ جهانی دوم ( سال ۱۹۴۲ ) خانم اسمورل به همراه دو فرزند خود از لندن به یکی از روستاهای اسکاتلند فرار کردند تا از جنگ جهانی در امان باشند. وقتی به این روستای خالی از سکنه رسیدند در خانه ای نزدیکی جنگل شب را به صبح رساندند. صبح پی به عجیب بودن خانه و وسایل داخل آن بردند. میز وسط خانه با حروف و المان های عجیب آنها را بشدت ترسانده بود. اما فعلا چاره ای جز ماندن نداشتند. بعد از چند روز صداهای عجیبی از دیوارهای خانه شنیده شد. آنها نمیدانستند دیگر به کجا میتوانند پناه ببرند. وسایل خانه به اطراف پرتاب می شد ودربها باز و بسته میشد. خانم اسمورل تصمیم به فرار از خانه گرفت ...

سالها گذشته ولی خبری از آنها در دست نیست. افرادی که وارد خانه شدند گویا باز نگشتند ولی ظاهرا همچنان در آن خانه کسی زندگی میکند که چراغهایش هر شب خاموش و روشن میشود!!

شما به عنوان یک گروه توریست کنجکاو وارد این خانه می شوید تا پرده از راز این خانه بردارید و متوجه شوید که چه بر سر خانواده آمده. امیدواریم شما در آن خانه ماندگار نشوید ...

برای انجام اسکیپ روم کوانتوم تیم شما باید بین 3 تا 8 نفره باشید تا بتونید این بازی رو انجام بدید ...در بازی اسکیپ روم کوانتوم شما 70 دقیقه فرصت خواهید داشت تا معما ها رو حل کنید و از اسکیپ روم خارج بشید ...

راستی یادت باشه که درصد سختی اسکیپ روم کوانتوم 7 از 10 هست و حتما بر اساس میزان تجربه های قبلی خودتون این بازی رو انتخاب کنین ...

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 51987 تاريخ : سه شنبه 18 مرداد 1401 ساعت: 22:36

شاید شما هم از اون دسته از افراد باشید که وقتی به یک بچه گربه ضعیف یا دچار سوء تغذیه برخورد می‌کنید، سریعا تا جایی که بتوانید به او غذا می‌دهید و فکر کنید با این کار به تقویت بچه گربه ضعیف کمک می‌کنید. اما این کار درسته؟ این کار شما می‌تواند به او آسیب بزند. در این مواقع باید سعی کنید به او غذای باکیفیت بدهید و در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید. دامپزشک، وضعیت بدن گربه را ارزیابی می‌کند و برای او یک برنامه غذایی اختصاصی تجویز می‌کند و گربه را از نظر بیماری‌هایی مانند لوسمی یا ویروس نقص ایمنی گربه بررسی می‌کند.

بچه گربه‌هایی که دچار سوء تغذیه می‌شوند معمولاً خیابانی هستند و کسی را ندارند که از آن‌ها مراقبت کند. با این حال، گربه‌هایی که با ما زندگی می‌کنند نیز در صورت عدم مصرف غذای کافی یا خوردن انواع غذای اشتباه، ممکن است دچار سوء تغذیه شوند. اگر گربه شما خیلی خوب به نظر نمی‌رسد و نگران هستید که او سوءتغذیه دارد، او برای بهتر شدن به کمک شما نیاز دارد.

غذای بچه گربه ضعیف چیست؟

غذا در تقویت بچه گربه ضعیف حرف اول را می‌زند. وقتی گربه ضعیف و لاغر است یا غذای کافی نخورده است و یا اگر گربه خانگی خودتان است، احتمالا غذای باکیفیتی نخورده است. غذا باید به تدریج به گربه داده شود. زمانی که گربه بدون غذا یا برنامه غذایی نامناسبی داشت، بدنش ذخایر کربوهیدرات، چربی و پروتئین خود را از دست داده است و در نتیجه باعث عدم تعادل الکترولیت و کاهش قدرت اندام‌ها شده است. دامپزشک شما ممکن است یک رژیم غذایی اولیه با کربوهیدرات کم و پرچرب را برای او توصیه کند که در مقادیر کم و وعده‌هایی غذایی زیاد به او بدهید.

در این مقاله در مورد تقویت بچه گربه ضعیف صحبت می‌شود اما اگر در مورد غذای بچه گربه در سنین مختلف از بدو تولد تا بالغ شدن (غذای خانگی و غذای تجاری) نیاز به اطلاعات دارید، پیشنهاد می‌کنم مقاله غذای بچه گربه یک ماهه چیست را بخوانید.

برای تقویت بچه گربه ضعیف از ویتامین‌ها و مکمل‌ها استفاده کنید

برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها ممکن است به گربه‌های سوءتغذیه کمک کنند تا وزن و سلامت خود را سریع‌تر به دست آورند. این‌ مواد غذایی می‌تواند شامل پروبیوتیک‌ها باشند که به بازگرداندن باکتری‌های خوب به دستگاه روده کمک می‌کنند. دامپزشک شما ممکن است به گربه ویتامین بی12 هم تزریق کند و مکمل‌های این نوع ویتامین را برای مخلوط کردن با غذای حیوان پیشنهاد دهد.

علائم سوء تغذیه در گربه‌ها

اگرچه گربه‌ها در پنهان کردن بیماری می‌توانند باهوش باشند، اما احتمالاً گربه شما نمی‌تواند سوءتغذیه خود را پنهان کند. علائمی که باید به دنبال آن‌ها باشید عبارتند از:

  • پوست خشک و پوسته پوسته
  • ضعف عضلانی
  • آبریزش
  • مدفوع سفت
  • ممکن است زیاد به نظافت خود اهمیت ندهد
  • خستگی
  • لاغر شدن

سوء تغذیه می‌تواند علائم عصبی در گربه‌ها ایجاد کند. به عنوان مثال، کمبود ویتامین ب 1 می‌تواند باعث کج شدن سر گربه، ناهماهنگی و احتمالاً تشنج شود. سوء تغذیه یک بیماری جدی در گربه‌ها است که می‌تواند منجر به سایر بیماری‌های جدی شود.

برای پیشگیری از سوء تغذیه در گربه خود بهتر است به طور منظم او را وزن کنید. وزن کردن منظم گربه (مثلا هفته‌ای یکبار) می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا او وزن اضافه می‌کند یا کم می‌کند. یک روش آسان و معمول برای این کار این است که گربه خود را در آغوش بگیرید و به روی ترازو بروید. وزن را را یادداشت کنید و سپس گربه خود را زمین بگذارید و به تنهایی روی ترازو قرار بگیرید و دوباره عدد را بنویسید. در نهایت دو عدد را از هم کنید تا وزن گربه را متوجه شوید.

علل داشتن سوء تغذیه در گربه‌ها

علت سوء تغذیه در گربه‌ها فقط گرسنگی و یا نداشتن غذای باکیفیت نیست، بلکه می‌تواند هر کدام از دلایل زیر منجر به سوء تغذیه در این حیوان شوند:

1. داشتن کرم و انگل

2. مشکلات دهان و دندان

3. غذا نخوردن به علت حیوانات قلدر یا مکان نامناسب ظرف غذا

تقویت بچه گربه ضعیف با تغییر برنامه غذایی

یکی از رایج‌ترین دلایل ضعیف شدن گربه، برنامه غذایی نامناسب برای او است، ممکن است شما هم مثل بیشتر صاحبان گربه دوست داشته باشید به آن‌ها، غذای خانگی دهید و اما غذاهای خانگی که شما به او می‌دهید شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن او نباشد. یا مثلا در غذاهای خانگی که به او می‌دهید موادی استفاده کرده باشید که او دوست نداشته باشد و منجر به امتناع او در غذا خوردن شود و گرسنگی بکشد.  

اما رژیم‌های غذایی تجاری به گونه‌ای فرموله می‌شوند که حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری باشند که آن‌ها را به انتخاب خوبی برای گربه شما تبدیل می‌کند. اما به شرطی که این غذاهای تجاری کیفیت لازم را داشته باشند. پیشنهاد ما به شما استفاده از برنامه غذایی است که ترکیبی از غذاهای تجاری و غذاهای خانگی باشد و از طریق دامپزشک متخصص تغذیه تجویز شده باشد.

اخیرا در یکی از سایت‌های معتبر دامپزشکی ایرانی (petpors.com) نیز اقدام به ارائه این خدمت کرده است که توسط متخصصان تغذیه دامپزشک بر اساس شرایط حیوان خانگی شما، برنامه غذایی اختصاصی برای او تجویز می‌کنند.

توصیه‌های کلی برای تقویت بچه گربه ضعیف

طبق گفته سایت wikihow.pet چند توصیه زیر را برای بچه گربه‌ها و گربه‌های ضعیف یادتان نرود:

1. به بچه گربه خود یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت بدهید. از آنجایی که گربه‌ها گوشتخوار هستند، ضروری است که گربه شما گوشت بخورد. گوشت پروتئین و ویتامین A را برای گربه شما فراهم می‌کند که برای سلامت کلی او ضروری است. غذاهای تجاری مرطوب برای گربه منابع خوبی از گوشت فراهم می‌کنند.

حتی اگر خودتان گیاهخوار باشید، این دلیل نمی‌شود که گربه شما نیز از گوشت استفاده نکند چرا که مصرف گوشت برای او یک ضرورت و الزام است. در صورت نداشتن گوشت در برنامه غذایی بچه گربه، علاوه بر کمبود پروتئین و ویتامین A، او همچنین دچار کمبود ماده مغذی به نام تورین می‌شود که می‌تواند منجر به نابینایی و نارسایی قلبی شود.

در نهایت این را هم اضافه باید کرد رژیم‌های گیاهخواری برای گربه‌ها نیز از نظر مواد مغذی مانند کلسیم و ویتامین E کمبود دارند.

2. مصرف ماهی و جگر را در برنامه غذایی بچه گربه کاهش دهید. بچه گربه‌ها عاشق ماهی و جگر هستند، اما این دو غذا لزوماً برای گربه مناسب نیست. اگر گربه شما ماهی زیادی می‌خورد، ممکن است دچار کمبود تیامین شود. ماهی حاوی آنزیمی به نام تیامیناز است که تیامین را تجزیه می‌کند و منجر به کمبود این ماده مغذی مهم می‌شود. اگر ماهی و جگر به مواد اصلی رژیم غذایی گربه‌تان تبدیل شده‌اند، مصرف این غذاها را به غذاهای خوشمزه محدود کنید.

3. میزان مصرف تن ماهی را برای گربه کاهش دهید. تن ماهی یکی دیگر از غذاهایی است که گربه‌ها عاشق آن هستند. متأسفانه، مصرف بیش از حد ماهی تن می‌تواند منجر به کمبود ویتامین E و در نهایت سوءتغذیه شود. این کمبود ویتامین E می‌تواند باعث بیماری به نام استئاتیت (بیماری چربی زرد) شود.

4. غذا را به تدریج اضافه کنید. مهم است که مصرف غذای گربه خود را به تدریج افزایش دهید تا اینکه به یکباره مقدار زیادی غذای اضافی به او بدهید. اگر می‌خواهید گربه شما غذای بیشتری بخورد، سعی کنید هر روز کمی غذای اضافی به ظرف غذای او اضافه کنید. در غیر این صورت، گربه ممکن است بیمار شود و در نتیجه بیشتر دچار سوءتغذیه شود.

جمع بندی

در این مقاله گفتیم که تقویت بچه گربه ضعیف به این راحتی نیست که غذای او را بیشتر کنیم تا سوء تغذیه‌ی او برطرف شود، بلکه باید با مشورت با یک دامپزشک متخصص تغذیه با توجه به شرایط او برنامه غذایی اختصاصی نوشته شود. علاوه بر آن باید از نداشتن بیماری‌های انگلی در حیوان مطمئن شد.

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 571 تاريخ : سه شنبه 18 مرداد 1401 ساعت: 19:10