انواع سیستم لوله کشی آب در ساختمان

ساخت وبلاگ

سیستم توزیع آب در آپارتمان و انواع سیستم لوله کشی آب توسط کارشناسان آب و فاضلاب هر شهری انجام می‌شود ابتدا کارشناسان میزان مصرف آب یک ساختمان را محاسبه می‌کند که برای این کار روشهایی وجود دارد. روش تقریبی محاسبه، میزان مصرف بر اساس تعداد نفراتی که در آن ساختمان ساکن هستند و یا موارد کاربردی ساختمان، روش واحد مصرف برای هر کدام از روش های مذکور فرمول های وجود دارد که یک کارشناس برای لوله کشی آب باید بداند. مرحله دوم در سیستم توزیع آب برای آپارتمان ها تعمیر و تنظیم فشار آب ساختمان است آبی که در لوله ها وجود دارد دچار افت فشار دینامیکی و افت فشار پشت کنتور شده و لازم است با روش هایی این افت فشار در سیستم توزیع آب آپارتمان جبران شود. برای جلوگیری از افت فشار آب باید تامین فشار سیستم توزیع آب در آپارتمان با فشار آب شهر را اطلاع داشته باشیم، تامین فشار با استفاده از مخزن را بدانیم ،از مخزن تحت فشار استفاده کنیم. در مرحله سوم از فرایند سیستم لوله‌کشی و توزیع آب در آپارتمان که شامل طراحی لوله کشی آب سرد و گرم میباشد، برای این منظور لازم است که تکنسین قطر لوله ها و مسیر لوله ها را محاسبه کرده و بعد از آن بهتر این مساله را انتخاب کند. در نهایت این طور می‌توان گفت که حفظ و نگهداری آب آشامیدنی در سیستم توزیع آپارتمان از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است.

لوله کشی ساختمان چیست ؟

تمام مطالبی که شما باید در مورد لوله کشی و لوله بازکنی ساختمان در اصفهان بدانید. لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین فرآیند در ساخت و ساز خانه محسوب می شود. که در این راستا باید کلیه‌ی نکات و ضوابط ایمنی رعایت گردد. برخی از لوله کشی ها جهت انتقال مایعات و گازها به کار برده می شوند. از لوله های فلزی، پلاستیکی، سیمانی جهت انتقال مواد در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. در زمان لوله کشی این لوله ها درمحل مناسب خود نصب می شوند. وجود سیستم لوله کشی جهت توزیع آب و گاز در قسمت های مختلف ساختمان و تخلیه زباله‌ها ضروری است. به همین دلیل جنس لوله ساختمان سازی باید از مرغوب ترین اجناس استفاده شوند تا مانع از بروز مشکلات مختلفی برای صاحبخانه شود و عدم رعایت این نکات ممکن است موجب عواقب جبران ناپذیری شود. لوله کشی در سقف نیز انجام میشود. جهت جلوگیری لوله ها از گرما و یخ زدگی، ترک خوردگی و داشتن طول عمر طولانی باید توسط عایق مناسب و با کیفیت پوشش داده شوند.

انواع لوله کشی ساختمان عبارتند از :

لوله فاضلاب: فاضلاب به دو دسته سبک خاکستری و سنگین تقسیم می شود لوله های فاضلاب انواع متفاوتی دارد. جهت جابه جایی فاضلاب سنگین از لوله هایی با شیب و قطر بسیار استفاده می شود.فاضلاب های کف سرویس بهداشتی از نوع سبک می باشد. لوله کشی آب: در گذشته لوله کشی از نوع فلز و از رو کار بوده ولی با گذشت زمان جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی لوله های فلزی، لوله کشی از نوع توکار بوده و مانع از مشکلاتی مانند نشت آب وغیره می شود. لوله کشی گاز: از حساس ترین لوله کشی هاست که در نصب آن باید تمامی نکات ایمنی رعایت گردد. فواید آن استفاده از گاز طبیعی در ساختمان است. لوله کشی برق: عدم برخورد سیم های برق با مصالح ساختمانی استفاده می شود. همچنین بخوانید: از بین سوسک فاضلاب

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 621 تاريخ : شنبه 21 آبان 1401 ساعت: 19:49