دیجی لاگ

ساخت وبلاگ

سیستم توزیع آب در آپارتمان و انواع سیستم لوله کشی آب توسط کارشناسان آب و فاضلاب هر شهری انجام می‌شود ابتدا کارشناسان میزان مصرف آب یک ساختمان را محاسبه می‌کند که برای این کار روشهایی وجود دارد. روش تقریبی محاسبه، میزان مصرف بر اساس تعداد نفراتی که در آن ساختمان ساکن هستند و یا موارد کاربردی ساختمان، روش واحد مصرف برای هر کدام از روش های مذکور فرمول های وجود دارد که یک کارشناس برای لوله کشی آب باید بداند. مرحله دوم در سیستم توزیع آب برای آپارتمان ها تعمیر و تنظیم فشار آب ساختمان است آبی که در لوله ها وجود دارد دچار افت فشار دینامیکی و افت فشار پشت کنتور شده و لازم است با روش هایی این افت فشار در سیستم توزیع آب آپارتمان جبران شود. برای جلوگیری از افت فشار آب باید تامین فشار سیستم توزیع آب در آپارتمان با فشار آب شهر را اطلاع داشته باشیم، تامین فشار با استفاده از مخزن را بدانیم ،از مخزن تحت فشار استفاده کنیم. در مرحله سوم از فرایند سیستم لوله‌کشی و توزیع آب در آپارتمان که شامل طراحی لوله کشی آب سرد و گرم میباشد، برای این منظور لازم است که تکنسین قطر لوله ها و مسیر لوله ها را محاسبه کرده و بعد از آن بهتر این مساله را انتخاب کند. در نهایت این طور می‌توان گفت که حفظ و نگهداری آب آشامیدنی در سیستم توزیع آپارتمان از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است.

لوله کشی ساختمان چیست ؟

تمام مطالبی که شما باید در مورد لوله کشی و لوله بازکنی ساختمان در اصفهان بدانید. لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین فرآیند در ساخت و ساز خانه محسوب می شود. که در این راستا باید کلیه‌ی نکات و ضوابط ایمنی رعایت گردد. برخی از لوله کشی ها جهت انتقال مایعات و گازها به کار برده می شوند. از لوله های فلزی، پلاستیکی، سیمانی جهت انتقال مواد در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. در زمان لوله کشی این لوله ها درمحل مناسب خود نصب می شوند. وجود سیستم لوله کشی جهت توزیع آب و گاز در قسمت های مختلف ساختمان و تخلیه زباله‌ها ضروری است. به همین دلیل جنس لوله ساختمان سازی باید از مرغوب ترین اجناس استفاده شوند تا مانع از بروز مشکلات مختلفی برای صاحبخانه شود و عدم رعایت این نکات ممکن است موجب عواقب جبران ناپذیری شود. لوله کشی در سقف نیز انجام میشود. جهت جلوگیری لوله ها از گرما و یخ زدگی، ترک خوردگی و داشتن طول عمر طولانی باید توسط عایق مناسب و با کیفیت پوشش داده شوند.

انواع لوله کشی ساختمان عبارتند از :

لوله فاضلاب: فاضلاب به دو دسته سبک خاکستری و سنگین تقسیم می شود لوله های فاضلاب انواع متفاوتی دارد. جهت جابه جایی فاضلاب سنگین از لوله هایی با شیب و قطر بسیار استفاده می شود.فاضلاب های کف سرویس بهداشتی از نوع سبک می باشد. لوله کشی آب: در گذشته لوله کشی از نوع فلز و از رو کار بوده ولی با گذشت زمان جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی لوله های فلزی، لوله کشی از نوع توکار بوده و مانع از مشکلاتی مانند نشت آب وغیره می شود. لوله کشی گاز: از حساس ترین لوله کشی هاست که در نصب آن باید تمامی نکات ایمنی رعایت گردد. فواید آن استفاده از گاز طبیعی در ساختمان است. لوله کشی برق: عدم برخورد سیم های برق با مصالح ساختمانی استفاده می شود. همچنین بخوانید: از بین سوسک فاضلاب

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 478 تاريخ : شنبه 21 آبان 1401 ساعت: 19:49

عایق کاری لوله های آب یکی از کارهای ضروری در ساخت تاسیسات آب می باشد. چرا باید به عایق کاری لوله های آب توجه کنیم؟ یکی از مهمترین دلایل اهمیت عایق کاری لوله آب جلوگیری از یخ زدگی آب لوله به خصوص در فصل زمستان است و از طرفی عایق کاری باعث کاهش هزینه سوخت می شود. اما چگونه لوله آب را عایق بندی کنیم؟ عایق لوله آب چیست و بهترین نوع عایق برای لوله ها کدام است؟ اگر چنین سوالاتی در ذهن شماست و به دنبال پاسخ آن هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله از می خواهیم به مواردی مانند اهمیت عایق کاری لوله آب، روش های مختلف عایق کاری لوله آب و بهترین نوع عایق کاری لوله آب بپردازیم. عایق کاری لوله های آب هم برای ساختمان های تجاری و هم برای ساختمانهای مسکونی اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مردم از فواید و اهمیت عایق کاری لوله ها بی اطلاع هستند. در اینجا به چند دلیل برای عایق کشی لوله های خانه شما اشاره میکنیم. با افزایش تمرکز بر کاهش تولید گازهای گلخانه ای و بهبود راندمان انرژی، عایق کاری لوله های آب داخل ساختمان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. اگرچه غالباً فراموش می شود. عایق کاری لوله های داخل منزل شما نه تنها صورت حساب انرژی شما را کاهش می دهد، بلکه از مسائلی که می تواند پرهزینه شود جلوگیری می کند.

اهمیت عایق کاری لوله آب چیست؟

چراهمانطور که در ابتدا به آن اشاره کردم یکی از مهم‌ترین دلایل عایق کاری لوله آب، صرفه جویی در سوخت مصرفی است. حال شاید از خودتان بپرسید که چطور ممکن است؟ هر ساختمانی بخشی به نام تاسیسات دارد که شامل قسمت‌های مختلف است. متاسفانه میزان هدر رفت گرما در قسمت‌های مختلف ساختمان بسیار زیاد است طوری که موجب مصرف سوخت زیادی می‌شود. حال برای جلوگیری از اتلاف گرما در بخش‌های مختلف تاسیسات و صرفه‌جویی در مصارف سوختی باید مانع اتلاف گرما شویم طوری که گرمای تولید شده توسط سیستم حرارتی ساختمان فقط صرف گرم کردن اتاق‌ها و سایر محل‌هایی که احتیاج به گرما دارد، شود. به همین منظور عایق کاری لوله آب، مخزن‌ها و دیگ حرارتی را انجام می‌دهند تا گرما در عایق محفوظ باقی بماند.

عایق کاری لوله های آب هم برای ساختمان های تجاری و هم برای ساختمانهای مسکونی اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مردم از فواید و اهمیت عایق کاری لوله ها بی اطلاع هستند. در اینجا به چند دلیل برای عایق کشی لوله های خانه شما اشاره میکنیم. با افزایش تمرکز بر کاهش تولید گازهای گلخانه ای و بهبود راندمان انرژی، عایق کاری لوله های آب داخل ساختمان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. اگرچه غالباً فراموش می شود. عایق کاری لوله های داخل منزل شما نه تنها صورت حساب انرژی شما را کاهش می دهد، بلکه از مسائلی که می تواند پرهزینه شود جلوگیری می کند.

بهترین روش برای عایق کاری لوله آب

به طور کلی در تاسیسات ساختمان، لوله کشی به سه طریق انجام می گردد. در روش اول به صورت توکار لوله‌ها داخل کانال شافت یا سقف کاذب قرار می‌گیرند.در روش دوم به صورت دفنی در زیر کف جاسازی می شود. و در روش سوم به صورت روکار که در داخل یا خارج از ساختمان کار لوله کشی انجام می شود. توجه داشته باشید مهم نمی باشد لوله کشی ساختمان به چه روشی انجام گردد، چون در هر حالت میتوان عایق کاری لوله های آب را با روش‌های مختلف زیر انجام نمود.
 • برای عایق کاری لوله های آب ابتدا باید لوله‌های آب را کاملا تمیز کنید. به این معنی که هر گونه مصالح ساختمانی که بر روی وجود دارد را پاک نمایید.
 • سپس بر روی لوله ‌های سیستم گرم کننده ضد زنگ بزنید.
 • بعد از خشک شدن ضد زنگ، باید لوله‌های دفنی و توکار را با پشم سنگ یا عایق پتویی، روکش کاغذی یا عایق پشم شیشه بپوشانید. البته توجه داشته باشید که پشم شیشه را از سمت  ورق آلومینیومی در دور لوله نپوشانید.
 • در این مرحله مفتول گالوانیزه را بر روی عایق‌ها بپیچانید تا ثابت گردد.
 • همچنین برای لوله‌های روکار هم می ‌توانید از عایق هدایتی، تشعشعی یا عایق پیش ساخته استفاده نمایید و سپس بر روی آن ها را با ورق گالوانیزه یا ورق آلومینیوم بپوشانید.

مزیت های عایق کردن لوله های آب در چیست؟

تا اینجا با اهمیت عایق لوله آب و انواع عایق لوله آب آشنا شدید. حالا بیایید کمی بیشتر در مورد مزایای عایق لوله آب صحبت کنیم. همانطور که می دانید عایق کاری لوله های آب به خصوص عایق حرارتی لوله های آب گرم باعث کاهش اتلاف انرژی و استفاده بهینه از منابع گاز می شود و علاوه بر آن دمای آب را 2 تا 4 درجه بالاتر نگه می دارد در نتیجه اتاق مورد نظر به خوبی می باشد. . گرم کردن در واقع اگر لوله های آب گرم در محوطه هر ساختمانی عایق حرارتی باشند، نیازی به باز نگه داشتن خروجی آب نیست، بنابراین در مصرف آب صرفه جویی می کنید. البته ممکن است هنگام ارزیابی هزینه های عایق کاری به این نتیجه برسید که این کار از نظر مالی به صرفه نیست اما اشتباه نکنید زیرا پس از مدتی با صرفه جویی در مصرف انرژی و آب هزینه های اولیه خود را جبران خواهید کرد. . . منبع : اهمیت عایق کاری لوله های آب https://ostadkar.ir/blog/homehouse/repairs/importance-of-water-pipe-insulation/

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 644 تاريخ : شنبه 21 آبان 1401 ساعت: 14:48

در صورتی که با پرونده های حقوقی درگیر باشید بهتر است اصطلاحات و قوانین آن را به خوبی شناسایی کنید تا بهترین عملکرد و تصمیم را در موارد مورد نیاز بگیرید. یکی از رایج ترین اصطلاحات پرونده های حقوقی دعاوی مالی و غیرمالی است. در طی این مقاله می خواهیم به بررسی لیست دعاوی مالی و لیست دعاوی غیرمالی بپردازیم . اما در ابتدا باید به چیستی و تعریف هر کدام از موارد آشنایی پیدا کنید.

تعریف دعاوی مالی و غیرمالی

به طور کلی هرگونه دعاوی مالی نزاع و دعوا هایی است که خواسته آن مال می باشد. همچنین در نقطه مقابل دعاوی غیر مالی دعوا و نزاعی است که خواسته آن غیر مالی است. این یک تعریف کلی از دعاوی مالی و غیرمالی است اما بیایید بیشتر با هر کدام از این موارد آشنایی پیدا کنیم. همچنین بخوانید : قوانین جدید سفته ضمانت حسن انجام کار

 • تعریف حقوقی دعاوی مالی

حق مالی به حق گفته میشود که اجرای آن به طور غیر مستقیم منفعتی برای دارنده آن ایجاد می کند و می تواند آن را ارزیابی کند. مانند حق مالکیت خانه یا حق مالکیت یک اتومبیل که برای صاحب آن ارزش پولی و مالی دارد. بنابراین در تمام نزاع ها و مواردی که حق کسی تضییع، ضایع یا انکار شود و مالی باشد، آن را به عنوان دعوای مالی می شناسند. همچنین هرگونه دعاوی فسخ و بطلان معامله یا بی اعتباری سند در مورد یک حق مالی از جمله دعاوی مالی به حساب می آید. به عبارت دیگر یک اثر یا حق مالی برای کسی در دعاوی مالی ایجاد می شود و به همین علت قابلیت نقل و انتقال و اسقاط دارد. در مقابل دعاوی غیر مالی هدف آن رفع نمودن نیازمندی های عاطفی و اخلاقی شخص باشد به همین دلیل امکان نقل و انتقال برای آن وجود ندارد.

 • تعریف حقوقی دعاوی غیر مالی

حقوق غیر مالی اصولا امتیازی است که هدف آن به منظور رفع نیازمندی های عاطفی و اخلاقی انجام می شود. موضوع این حق عموماً روابط غیر مالی میان اشخاص است که ارزش دادوستد نداشته و به طور مستقیم قابل ارزیابی به پول و مبادله با آن نیست. به طور مثال حق زوجیت و بنوت. شما عزیزان میتوانید جهت دریافت مشاوره در هر زمینه ای با بهترین وکیل کیفری در شیراز با ما تماس حاصل نمایید.

تشخیص دعاوی مالی از غیر مالی

طبق قانون آیین دادرسی مدنی مصوب در سال ۱۳۷۹ رابطه خاصی برای تفکیک دعاوی مالی از غیرمالی و مشخص نشده است. اما در تعدادی از موارد مسائلی از این دعاوی بازگو شده است. به طور مثال در صورتی که حق مورد دعوا یا خواسته مالی باشد یا خواسته قابل تقویم به پول باشد. به عنوان دعوای مالی به حساب می آید در غیر این صورت غیر مالی خواهد بود. یکی دیگر از راه های شناخت تفاوت میان دعاوی مالی و غیرمالی نتیجه حاصل از دعوا است. در صورتی که نتیجه حاصل از این دعوا مال یا حق مالی باشد که ارزش پولی داشته باشد، دعاوی مالی به حساب می‌آید. در غیر این صورت غیر مالی محسوب می گردد.

هزینه دادرسی دعاوی مالی و غیر مالی

دعاوی حقوقی به طور کلی دارای دو دسته مالی و غیرمالی هستند. نکته مهم در رابطه با هزینه دعاوی مالی و غیرمالی ثابت و متغیر بودن هزینه ها می باشد زیرا هزینه دادرسی دعاوی غیر مالی ثابت بوده اما هزینه دادرسی دعاوی مالی غیر ثابت به تقویم خواسته بستگی دارد. اما افرادی که برای دادرسی مراجعه می‌کنند باید ابتدا هزینه دادرسی را پرداخت نموده و بعد از ابطال تمبر دادرسی اوراق و زمان را با اصل برابر نمایند. هزینه دادرسی در مراحل ابتدایی ۳ و نیم درصد ارزش خواسته، در مراحل تجدید نظر و واخواهی ۴ و نیم درصد و در مراحل فرجام خواهی اعاده دادرسی حدود ۵ و نیم درصد ارزش خواسته از افراد دریافت میشود.

دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 993 تاريخ : شنبه 21 آبان 1401 ساعت: 14:25

 

سایت Skillshare یکی از وب سایت ها و بسترهای آموزشی مهم است که کاربران می توانند در آن جلسات آموزشی برگزار کنند یا از دوره های سایت برای آموزش مهارت استفاده کنند. آموزش در Skillshare یک راه عالی برای کسب درآمد غیرفعال است. برای کسب درآمد از اسکیل شیر نیازی به صرف زمان زیادی ندارید، اما با صرف زمان محدود برای آماده سازی کلاس خود و آپلود آن، درآمد کسب خواهید کرد. . برای آشنایی بیشتر با نحوه کسب درآمد در وب سایت Skillshare و آشنایی با این پلتفرم آموزش آنلاین با ما همراه باشید.

Skillshare چیست؟

در پاسخ به اینکه اسکیل شیر چیست، به صورت کوتاه می‌توان گفت اسکیل شیر مدرسه‌ای برای یادگیری مهارت‌ها است. Skillshare را جایی بین ویدیوهای YouTube و MasterClass در نظر بگیرید. معلم‌هایی که در اسکیل شیر فعالیت می‌کنند معمولاً نام‌ های شناخته شده جهانی نیستند که سالن‌های مجازی MasterClass را مجذوب خود می‌کنند، اما معمولاً نسبت به ارائه‌های رایج YouTube مانند مقایسه اسپاتیفای با یوتیوب، آگاه‌تر، حرفه‌ای‌تر و سازمان‌ دهی ‌شده‌ تر هستند.

در بیشتر موارد، Skillshare روی دسکتاپ استفاده می‌شود. با این حال، یک برنامه تلفن همراه اختیاری و رایگان وجود دارد که می‌توانید از آن برای یادگیری در هر مکان و لحظه‌ای استفاده کنید. اگرچه تماشای آفلاین فقط برای مشترکین در دسترس است.

اکانت پرمیوم اسکیل شیر

بخش زیادی از اسکیل شیر به صورت رایگان است و کلاس ها را در اختیار کاربران زیادی قرار داده است. نسخه رایگان آن از تبلیغات پشتیبانی می کند. این امکان را به شما می دهد تا کلاس های ویدئویی و محتوای مرتبط با آنها مانند کتاب های PDF و مباحث مربوط به انجمن را انتخاب کنید.

اگر شما اکانت پرمیوم را تهیه کنید می توانید از شر تبلیغات راحت شوید. همچنین کل کاتالوگ دوره ها را باز می کند و به شما امکان می دهد کلاس ها را به صورت آفلاین در برنامه موبایل اسکیل شیر تماشا کنید.

کسب درآمد از Skillshare

همانطور که تصور می‌کنید، مدل هزینه مشترکین Skillshare راهی متفاوتی برای کسب درآمد از این پلتفرم را در مقایسه با سایر راهکارهای آموزش آنلاین معرفی می‌کند.

دو راه برای کسب درآمد از Skillshare و دریافت حقوق وجود دارد:

 1. درآمد از طریق برنامه ارجاع مدرس که به ازای هر عضو اضافه‌ای که به شما ارجاع می‌شود ۱۰ دلار درآمد خواهید داشت. به عبارت ساده‌تر به ازای افرادی که شما به عنوان اکانت پریمیوم معرفی کنید، ده دلار دریافت خواهید کرد. (Referral Program)
 2. درآمد از طریق حق الامتیاز برای دقایق دیده شده از کلاس‌های شما در هر ماه. شایان توجه است که دریافت بدون حق الامتیاز در هر دقیقه می‌تواند بین ۰/۰۵ تا ۰/۱ دلار در نوسان باشد. این به این معناست که زمانی که دانش آموزان بالای ۱۰۰۰۰ دقیقه از محتوای تولیدی شما را نگاه کنند شما می‌توانید درآمدی از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه داشته باشید.

در Skillshare چه می گذرد؟

بهتر است با هم به اسکیل شیر نگاهی بیندازیم تا ببینیم چه چیزی در این وبسایت نهفته است. این سایت اکانت بطور گسترده کلاس ها را به سه دسته تقسیم می کند:

 1. ايجاد كردن
 2. ساختن
 3. رشد

اسکیل شیر برای همه شغل ها جایگاه ویژه ای دارد. از جمله شغل هایی که می توان به آن اشاره نمود شامل: انیماتورها، نویسندگان خلاق ، فیلمسازان، هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران، نوازندگان، عکاسان، طراحان و  توسعه دهندگان وب UI و UX

محتواهای آموزشی بسیار زیادی در اسکیل شیر وجود دارد که می توانید آن ها را ببینید. همچنین به کمک این برنامه مهارت های لازمه را کسب کنید تا در زندگی پیشرفت بیشتری کنید. اسکیل شیر در هر حوزه ای آموزش های زیادی را دارد که بتوانید آن را یاد بگیرید. مثلا آشپزی کردن شاید همه چی آن را بدانید. اما با دیدن ویدیو های آموزشی متوجه میشوید که نکته های زیادی وجود دارد که هنوز بلد نیستید.

مزایای اسکیل شیر چیست؟

استفاده از اسکیل شیر میتواند مزایای بسیاری را به کاربران خود دهد از جمله:

●مقرون به صرفه

 • قیمت گذاری SkillShare مقرون به صرفه است، به خصوص اگر اشتراک سالانه را تهیه کنید؛ زیرا بیش از 50٪ تخفیف دریافت خواهید کرد.

●امتحان رایگان

 • Skillshare یک دوره آزمایشی رایگان برای عضویت Premium خود ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید قبل از صرفه هر گونه هزینه‌ای، از تجربه یادگیری کامل لذت ببرید.

●جامعه پیگیر

 • Skillshare یک جامعه کاربری بسیار پیگیر دارد، این امر می‌تواند کلاس‌های آن را تعاملی و سرگرم کننده کند

●مجموعه بزرگی از کلاس‌ها

 • Skillshare هزاران کلاس با موضوعاتی از جمله تصویرسازی، طراحی، عکاسی، ویدئو، فریلنسر و بسیاری موارد دیگر ارائه می‌دهد. تنوع این کلاس‌ها آنقدر زیاد است که خسته شدن از انتخاب برای شما سخت خواهد بود.

در نتیجه

Skillshare یک انجمن بزرگ یادگیری آنلاین با بیش از 19000 کلاس است. این یک ویژگی برای دانش آموزان و معلمان است که به راحتی با آموزش های مختلف موجود هدایت می شوند. معلمان می توانند به راحتی کلاس های خود را ایجاد، منتشر و تبلیغ کنند. هر چند این فرصت را دارند که از کار خود درآمدزایی کنند.

دانش آموزان دسترسی نامحدودی به هزاران دوره دارند که رشته های مختلفی را پوشش می دهد که می تواند از هنر و ادبیات گرفته تا تجارت و فناوری را شامل شود. این پلتفرم به صورت تعاملی و استفاده آسان طراحی شده است و باعث ایجاد همکاری و خلاقیت در بین کاربران می شود.

منبع
دیجی لاگ...
ما را در سایت دیجی لاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دیجی لاگ digilog بازدید : 1458 تاريخ : چهارشنبه 18 آبان 1401 ساعت: 20:10